לכלב שלך יש את כל החיסונים?

כלבים הם חיות המחמד הפופולריות ביותר בעולם. הם יצורים נאמנים ומלאי חיבה, מה שהופך אותם לפופולריים מאוד בהרבה משקי בית. עם זאת, הם יכולים להיות גם חשופים למגוון של מחלות מסוכנות יותר או פחות, ולכן כיום ישנם חיסונים רבים שניתן להשתמש בהם כדי למנוע זאת מבעוד מועד.

למרות שקיימים כיום סוגים שונים של חיסונים לכלבים, זהו תחום חדש יחסית ברפואה הווטרינרית. חיסוני הכלבים עדיין בחיתולים ויש הרבה מחקר שצריך לבצע לפני שנוכל להצהיר על הבטיחות והיעילות של חיסונים לכלבים, וכן לצורך מניעת מחלות רבות הפוגעות בכלבים וגורים.

מה החשיבות של חיסונים לכלבים?

בשנים האחרונות, מספר הכלבים גדל בכמות עצומה. זה הוביל לכך שיותר ויותר אנשים צריכים לחסן את הכלב שלהם. הסיבה לכך היא השכיחות הגבוהה של כלבת ומחלות אחרות באזורים מסוימים. ישנן דרכים רבות בהן אנו יכולים לחסן את הכלבים שלנו, אך חלקן דורשות ציוד וזמן רב. חיסון לכלבים הוא דרך קלה עבורנו להגן על חיות המחמד שלנו ממחלות שונות ולשמור עליהן בריאות.

חיסונים לכלבים משמשים למניעה, לטיפול ואף לריפוי מחלות אצל כלבים. היתרונות העיקריים של חיסונים לכלבים הם שניתן לתת אותם בכל עת, כאשר ההמלצה היא להקפיד על שגרת חיסונים שוטפת בכל שנה.

מחפשים וטרינר באשדוד? צרו קשר>>>

אילו חיסונים חשוב לעשות לכלבים?

בעשור האחרון גדל מספר הכלבים בצורה משמעותית. אוכלוסיית הכלבים בעולם צפויה להגיע ל-2 מיליארד עד 2050. עם זאת, יש חששות שהדבר עלול להוביל לעלייה במחלות כמו פרבו שזהו וירוס מסוכן בתחום מחלות אצל כלבים. חיסונים הם חלק חשוב מאוד בטיפול הבריאותי של הכלב. חיסונים עוזרים למנוע ולשלוט במחלות רבות, כולל כלבת, פרבו-וירוס, אדנו-וירוס ופרא-אינפלואנזה.

רשימת החיסונים שכלבים יכולים לקבל היא ארוכה מאוד. כולם ניתנים בו זמנית, בהתאם לגזע ולגיל הכלב. חיסונים הם חלק חשוב מאוד בבריאות הכלב. הם אמצעי מניעה כדי למנוע מחלות, טפילים וזיהומים. חיסונים הוכחו כיעילים בהפחתת השכיחות של מחלות רבות בכלבים, כולל כלבת ומחלת החתול.