לשם מה צורכים כורכומין?

ענף תוספי התזונה הולך ומתפתח בשנים האחרונות בקצב מהיר מאוד. כיום ניתן לגלות על המדפים מבחר רחב של מוצרים ותמציות מסוגים שונים. לכל מוצר יש יעוד ותועלת משלו. ובמקרים רבים של בעיות בריאות או תופעות לא נעימות יומלץ על ידי רופא או רוקח ליטול תוספי מזון. אחד המוצרים הבולטים הוא כורכומין. מדובר על מוצר בריא מאוד אשר לו ערכים תזונתיים גבוהים ברמה משמעותית. עובדה זו מביאה לכך שהתוסף יכול להביא תועלת למצבים שונים. ואכן אנשים רבים נוטלים את המוצר ומקווים לראות שיפור ניכר במצב הבריאותי שלהם.

במה מועיל כורכומין?

  • הגנה בפני התפתחות סרטן – בכורכומין יש מרכיב פעיל אשר מספק לגוף הגנה מפני גידולים סרטניים. הוא מונע סרטן מסוגים מסוימים וכן מעכב את התפתחות הסרטן שכבר קיים בגוף.
  • מקל על דלקת מפרקים – מחקרים מעלים ממצאים בדבר התועלת של התוסף למקרים של דלקות מפרקים. וזאת בגין המרכיבים האנטי דלקתיים שהתוסף מכיל.
  • איזון רמות סוכר – הכורכומין משפיע באופן ניכר על רמות האינסולין בגוף. לכן לאנשים שסובלים מרמות סוכר גבוהות  יומלץ ליטול כורכומין. כמו כן משפיע התוסף על יעילות התרופות שנוטלים לאיזון הסוכר.
  • חיזוק מערכת חיסונית – אחד המרכיבים הפעילים בכורכומין הוא ליפופוליסכריד, מרכיב זה נמצא מחזק את המערכת החיסונית. ולכן במקרים בהם אנשים מתמודדים עם מערכת חיסונית ירודה יומלץ להם על נטילת כורכומין.
  • חיזוק מערכת העיכול – הכורכומין מכיל מרכיבים רבים אשר מעודדים את כיס המרה לייצר מיצי מרה. מיצים אלו מועילים לפעולות העיכול ומפחיתים מצבים של נפיחות וגזים בבטן. כמו כן מועיל המוצר להקלה על דלקות מעיים.
  • מונע מחלות כבד – הכורכומין מאופיין גם בתכונה שמביאה לכך שהכבד ינקה את עצמו מרעלים. הוא משפר את זרימת הדם ותורם באופן ישיר לבריאות של הכבד.

צריכה נכונה

בכל מה שקשור לנטילת תוספי מזון כמו תוספי אומגה 3, חשוב לזכור שלכל מוצר עלולות להיות גם השפעות שליליות במיוחד כאשר נוטל אותם סובל ממחלה מסוימת או שהוא רגיש לאחד המרכיבים. לכן חשוב להתייעץ עם גורם רפואי ולעקוב אחר ההשפעה.