מי מרטיב יותר בלילה בנים או בנות

הרטבת לילה עבור חלק גדול מההורים זהן תהליך בלתי נפרד מגידול הילדים. הילדים הקטנים שנגמלים מחיתול מצליחים איכשהו להגיע למצב של גמילה מלאה בשעות היום. אך באשר לשעות הלילה, הסיפור שונה לגמרי. הרבה מאוד ילדים עדיין ממשיכים להרטיב בלילה. הם זקוקים עדיין לחיתול והסוף לא ממש נראה באופק. הבעיה מחריפה עוד יותר כאשר אותם ילדים גדלים והם כבר לא נכונים ללבוש חיתול. הם מוכנים להבטיח כי הם לא ירטיבו במיטה אך בפועל? זה לא ממש קורה. הם ממשיכים להרטיב וכשאר אין חיתול, ברור שההרטבה היא הרבה יותר דרמטית ולא נעימה.

לפני שנתקדם לכיוון הפתרון של ד"ר קובי שגיא, ננסה לבדוק מי מרטיב יותר. בנים או בנות?

האם יש הבדל בין בנים לבנות?

מבחינת הרטבה, חשוב לדעת כי הרטבת לילה היא תופעה שקיימת בין שני המינים. יש בנים מרטיבים ויש גם בנות מרטיבות.

הורים שמגדלים בנים ובנות לא תמיד רואים את ההבדל בי הבנים לבין הבנות.

אך האמת היא שאם נעשה מחקר מקיף בקרב בנים ובנות מרטיבים, נעלה על עובדה מעניינת כי בקרב הבנים התופעה היא הרבה יותר נפוצה. למה זה כך? אין לנו ממש הסבר לדבר.

אך הבשורה הטובה היא שיהיה לזה בסופו של דבר סוף. כי על פי ד"ר טל שגיא, רוב הילדים כולם נגמלים מהרטבת לילה בשלב כזה או אחר כאשר אצל כל אחד זה יקרה בגיל אחר או בשלב אחר של ההתפתחות שלהם.

ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא מסבירים

כדאי לדעת כי בכל שנתון יש אחוזים נוספים של ילדים שנגמלים.

הם גדלים, הגוף שהם הופך להיות יותר בשל ועל כן הם גם מצליחים להתאפק ולשמור את הנוזלים בשלפוחית עד שהם יקומו לשירותים. מלבד זאת המודעות שלהם גדלה והם מצליחים בעזרת התת מודע לשלוט על עצמם טוב יותר.

מלבד זאת ישנה האפשרות להיעזר באביזרים שונים כמו פעמונית שמעירה את הילד כאשר הוא מתחיל להרטיב. הפעמונית למעשה מסייעת לילד ללמוד באופן תת מודע כי עליו להתאפק ולשמור על עצמו יותר בעת השינה.