היתרונות והחסרונות של אבקת חלבון Whey

אבקת חלבון Whey

אבקת חלבון Whey – זה טוב, זה רע? בגדול, זה טוב ואפשר לראות זאת היטב למשל על פי מדד הפופולריות. אין ספק שמדובר באבקת חלבונים פופולרית, שממש לא משמשת אך ורק שרירנים גדולי גוף. הרבה אנשים שמקפידים על פעילות גופנית סדירה, מתאמנים במכון כושר, עם מאמן פרטי או אפילו בצורה עצמאית מביעים בכך עניין. חשוב להכיר את היתרונות ואת החסרונות. 

האבקה שבונה את השריר 

בזמן אימון ופעילות גופנית, השרירים השונים עומדים בפני מאמץ. אותו מאמץ יכול באופן פוטנציאלי להביא לגדילת מסת השריר. יודגש כי הגידול במסה מתקיים רק כאשר רקמת השריר חווה הרס מסוים, תוצאה של המאמץ. על מנת לבנות מחדש את מסת השריר ואף להגדיל אותה יותר, זקוק הגוף לחלבונים. אבקת חלבון Whey נחשבת לחלבון מלא ואיכותי. מדוע? מכיוון שהאבקה מכילה מגוון חומצות אמינו, לרבות כאלה שהגוף לא יכול לייצר בעצמו. הערך הביולוגי השל האבקה ראוי לציון.

ספיגה מהירה מאוד 

לכאורה, אפשר לצרוך חלבונים שלא באמצעות אבקת חלבון Whey, ולהשיג את אותה התוצאה. עם זאת, קצב הספיגה של האבקות הללו מהיר מאוד. כמו כן ניתן לשתות את משקה החלבונים שמכינים מאבקה סמוך מאוד לאימון עצמו מה שבדרך כלל לא אפשרי עם הכנת ארוחה עשירה בחלבונים. 

האם יש לאבקה חסרונות מהותיים 

אם לא מגזימים בצריכה, אבקת חלבון Whey מתאימה לשימוש לא רק לאנשים מבוגרים אלא גם לילדים שמתאמנים בצורה מסודרת ועקבית. אך צריך להיות ערים לכך שלא לכולם האבקה מתאימה. לדוגמא, לאנשים הסובלים מרגישות גבוהה לחלב אבקת חלבון מי גבינה עשויה שלא להתאים וזהו בהחלט חיסרון. למרבה המזל, יש אבקות חלופיות, שיכולות להתאים לצריכה של אנשים שטוב להם יותר לעכל חלבונים ממקורות צמחיים.