מתי מותר להניח תפילין ומתי לא

להניח תפילין

הנחת תפילין היא מדאורייתא והתורה מצווה כל יהודי להניח תפילין בכל יום. זמן הנחת תפילין משתנה ויש הלכות שקובעות מתי אדם מישראל יוכל להתחיל את להניח תפילין. במאמר זה, נביא כמה הלכות שנוגעות לתפילין כמו האם מניחים תפילין היום אם מדובר ביום שבת.

מתי מותר להניח תפילין ומתי לא

חכמים, גזרו זמן מסוים שבו יוכל אדם מישראל להניח תפילין. הזמן הנכון, הוא משיכיר אדם את החברו בבוקר, כלומר, ישנו זמן, שבו אדם יכול לזהות אדם את חברו בחשיכה אך לא ממש בזמן החושך המוחלט, שזמן זה יוצא באזור נץ החמה שזמנו משתנה מיום ליום.

הנחת תפילין היא מצווה מהתורה שבה חייב על אדם יהודי בכל יום וזמן הנחתן, אינו כולל שבתות וימים טובים. 

איפה אפשר להשיג תפילין כשרות?

בעבר, כמו גם היום, אנשים קונים את תשמישי הקדושה שלהם אצל אדם ירא שמים עליו הם סומכים. ישנם אנשים רבים שעוסקים במלאכת כתיבת מזוזות, ספרי תורה ותפילין, שמהם אפשר לרכוש תפילין כשרות.

בגלל המעבר של רבים מרשתות השונות באינטרנט, קיימים בהם אנשים שמוכרים תפילין ושאר תשמישי קדושה במחירים אטרקטיביים במיוחד, מהם כדאי לכם לרכוש תפילין ומזוזות.

כמה עולה תפילין?

אין מחיר מוגדר ואחיד לתפילין וזה מאוד תלוי בכמה דברים. העלות יכולה להשתנות בהתאם לסוג הכתב, מי כתב, אילו בתים יש להם והאם התפילין הם של רש"י או של רבינו תם.

כאמור, אין מחיר אחיד לזה ותצטרכו למצוא את זה המתאים לכם ביותר. כמובן שלפני שאתם רוכשים תפילין, עשו השוואות בין כמה סופרי סת"ם כדי שתוכלו להבין מי ייתן לכם את השירות או את המחיר שנוח לכם ובעיקר, שמתאים למצב הכספי שלכם שכן עלותם אינה זולה.

 

הכתבה מאת תפילין ישראל