מהי זוגיות בריאה?

אם אתם רוצים לשפר את הזוגיות שלכם ולהפוך אותה לכזאת שיש בה תשוקה, אינטימיות הבנה ועניין – כדאי כי רגע לפני שאתם מתחילים בצעדים לכאן או לכאן, שתבינו מהי זוגיות בריאה.

בימים בהם הטכנולוגיה משתלטת על כל נדבך בחיים, בזמנים בהם הגירויים מהסביבה חזקים ואין כל כך זמן להקדיש לקשר הזוגי: רבים מחפשים את הדרך לזוגיות מטיבה ואטרקטיבית יותר.

אז מהי זוגיות בריאה?

מי שנמצא בקשר זוגי, בוודאי מחפש את סוד הקסם, בעיקר אם ישנם רגעים בהם הקשר נראה כי עולה על שרטון בגלל קנאה בזוגיות או גורמים אחרים שמפריעים. אבל כיצד הופכים את הקשר לטוב ובריא? הנה כמה דרכים לעשות זאת:

שמרו על ערוצי תקשורת פתוחים

 זה נכון, אף אחד לא אוהב שמבקרים אותו או שמעירים לו על התנהגות כזאת או אחרת. אבל כאשר הביקורת מגיעה מבן או בת הזוג, חשוב לשים לב מדוע בחר בן הזוג להעיר לכם, או מה בקשתו ממכם. לעיתים, האגו שלנו מפריע לראות את הדברים בצורה נכונה. לכן יש לשמור על ערוצי תקשורת פתוחים ולנסות להקשיב לאחר ולטענותיו.

נסו לשבור את השגרה

יש לנסות מידי פעם לצאת מן השגרה ולגוון את מערכת היחסים. צאו לבלות מידי שבוע, הכינו אחד לשני ארוחות רומנטיות, העניקו מתנה קטנה ואף נסו לחזור לימים בהם ביליתם שעות רבות יחדיו. בילויים משותפים, גם בזמן שהחיים עמוסים: יוציאו אתכם מהשגרה וירעננו את מערכת היחסים.

החמיאו ופרגנו אחד לשנייה

רצוי לתת מידי פעם מילה טובה לבן או לבת הזוג. אמרו להם כמה אתם אוהבים אותם, או שבחו את בני הזוג במידה והיה לכם סוף שבוע נעים יחדיו. כל אחד רוצה לקבל עידוד מידי פעם. לכן פירגון אמיתי, כמו גם מחמאה טובה ומילים נעימות – יכולות לתרום המון למערכת היחסים.

לסיכום, כדי לשפר את הזוגיות, רצוי לא לשקוט על השמרים. שימו לב לבני הזוג, נסו להבין מה הצרכים שלהם, תוך שאם כל אלה לא עוזרים – מומלץ לבחור ביועץ זוגי או מקום שיעניק לכם ליווי זוגי טוב. בכך תוכלו לשמור על מערכת יחסים בריאה וקיימת.