מאמן TRX

מאמן TRX

הן בצבע שחור וצהוב, תמיד בקטע ספורטיבי ולא, אלו לא המדים של קבוצת הכדורגל ביתר אלא אביזר הכושר הכי לוהט במאה ה-21 ולמקרה שפיספסתם אלו אותן רצועות שכל מאמן TRX מביא איתו לכל אימון כושר ולא משנה אם זה בבית או בפארק, בחוף הים או בטיילת.

אז למקרה ששאלתם את עצמכם מה מאפיין מאמן המתמחה באימון רצועות מכל מאמן אחר, לאחר שתקראו את הפסקה הבאה תוכלו לעמוד על לפחות כמה נקודות חשובות שיעזרו לכם לעשות קצת סדר בדברים. מוכנים? בואו נתחיל!

  1. מאמן TRX הוא קודם כל בראש ובראשונה מדריך כושר מוסמך אשר עבר התמחות ספציפית באימון רצועות. על אף שחלק גדול מהתרגילים ברצועות דומה במהותן לתרגילים בחדר הכושר, עדיין נדרשת הבנה, הכרות וניסיון עם אביזר האימון הייחודי.
  2. נקודה נוספת המאפיינת את מאמני ומאמנות ה-trx השונים היא שכמעט כולם מתמחים גם באימוני outdoors באוויר הפתוח ולא בכדי אלא משום שהרצועות קלות המשקל מהוות אביזר אידיאלי אותו קל לשאת ולנייד לאימון המתקיים תחת כיפת השמיים.
  3. נקודה נוספת שניתן לציין היא שרוב רובם של הפארקים כיום מאפשרים להתאמן באזורים מיוחדים עם מתקנים ייעודים לקשירת הרצועות כך שמאוד נוח להתאמן בסמוך לברזיות ובמקום מוצל.

לאחר שעברנו על כמה מהמאפיינים הבולטים של המדריך עבור אימון כושר אישי, אפשר ורצוי להתעכב על כמה מהנקודות הייחודיות של האביזר עצמו:

  • כפי שהזכרנו הרצועות קלות במיוחד ושוקלות קצת פחות מקילו. בנוסף אין אינן תופסות נפח כך שניתן לשאתן לכל מקום מה שהופך את ההתניידות איתן לאידיאלית.
  • מגוון התרגילים המתבצע באימון רחב ומאפשר עבודה הן על כל הגוף בתרגילים מבודדים ולמשל ליד הקדמית וליד האחורית אך בנוסף לזאת מתאפשר לבצע גם תרגילים מאוד מורכבים המערבים מספר רב של מפרקים ותנועות המופקות ממספר גדול של שירירים. יחד עם זאת יש לזכור שההתנגדות כולה מתבססת באימון על משקל גוף בלבד.
  • בהמשך לנקודה הקודמת, מכיוון שמתאמנים כנגד משקל גוף, מה שעושי להראות לא מאיים ואפילו מזמין בעבור חלקנו, ניתן לראות את כל שכבות הגילאים אוחזים ברצועות בהנאה ובהנעהJ
  • אימונים שכאלה עשויים להתאים גם לקבוצות גדולות המעוניינות להתאמן יחדין וזאת משום שניתן לבצע את כל התרגילים במקביל כאשר כל משתתף מקבל זוג רצועות משלו לתרגל איתן.

אז הנה לאחר שעברנו על כמה מהנקודות והדגשים הייחודיים כל מה שניתן לנו זה למצוא קצת זמן פנוי ביום יפה ולצאת אל הפארק בהנאה, בפעם הבאה אתם כבר תהיו מומחים ולא תישארו אדישים אל מול הצהוב והשחור הפופולאריים האלו.