בדיקת זרע

בדיקת זרע נועדה כדי להעריך את רמת הפוריות של הגבר. היום ניתן למצוא לא מעט זוגות אשר מתקשים להיכנס להיריון, דבר שעלול להיגרם ממגוון רחב של סיבות שונות. אחת הסיבות האפשריות היא רמת הפוריות הנמוכה של הגבר, דבר שעלול להיגרם כתוצאה מספירת זרע נמוכה מידי, בעיית מוביליות של תאי הזרע, בעיה מורפולוגית של תאי הזרע וכדומה. ברוב המקרים, בדיקות הזרע נעשות על מנת לבחון את רמת הזרע של הגבר, במטרה להבין את המצב ולהעריך את הסיכוי להיכנס להיריון בצורה טבעית. במידה ובדיקת הזרע מגלה כי ישנן בעיות באיכות של הזרע, ניתן להמליץ על מספר טיפולים אפשריים במסגרת מעבדות ד"ר יונה ברק, אשר יכולים להגדיל באופן משמעותי את הסיכוי להיכנס להיריון.

כל מה שמעולם לא סיפרו לכם על בדיקת זרע

קודם כל, חשוב להבין כי לפני שמבצעים בדיקות זרע, יש צורך להתכונן מראש לבדיקה. למשל, המטופל חייב להתנזר משפיכת זרע במשך שלושה ימים מלאים, על מנת שהבדיקה תהיה מדויקת. כמו כן, בעת הבדיקה השפיכה חייבת להיות מלאה ואסור בשום אופן להשתמש בחומר סיכה או בסבון, היות וחומרים אלו עלולים להשפיע על תוצאות הבדיקה. כמו כן, המטופל חייב להביא את הבדיקה למעבדה תוך שעה לכל היותר, מבלי לחשוף אותה לטמפרטורות נמוכות. ההמלצה הכללית היא לחזור על הבדיקה פעמיים או שלוש, על מנת להשוות בין התוצאות ולספק מידע מהימן ומדויק יותר.

לסיכום, בדיקת זרע הינה בדיקה שמטרתה לבחון את רמת הפוריות של הגבר. הבדיקה בודקת מספר פרמטרים שונים, כגון ריכוז תאי הזרע לכל מיליליטר של נוזל זרע, איכות התנועה של תאי הזרע ואחוז תאי הזרע בעלי יכולת התנועה התקינה ואחוז תאי הזרע בעלי המורפולוגיה התקינה אשר תוכל לאפשר הפריה.