שופר לחופה

כל זוג שנישא חולם על חופה מרגשת ובלתי נשכחת, הן עבורם והן עבור בני המשפחה והחברים שהגיעו לחגוג איתם את האירוע המרגש. נוסף על קישוט אקסקלוסיבי של החופה, בחירת שמלה מיוחדת ויפה לכלה וחליפה מעניינת ומרשימה לחתן – צריכה להיות במעמד החופה גם אווירה מיוחדת וקסומה שתכניס בכולם התרגשות וציפייה. כדי להשיג את האווירה הזו מומלץ לשלב במהלך טקס החופה גם צלילי שופר לחופה, שילוו את החתן והכלה בדרך לברית העולמים שהם עומדים להיכנס אליה.

מה המשמעות של שופר לחופה?

זוגות רבים בוחרים שירים, מנגינות ונעימות מוכרות שילוו אותם במהלך הצעידה אל החופה, אך כדי להעצים את הרגע המרגש והחד-פעמי הזה אין ספק כי צלילי שופר בחופה יעשו את העבודה. שופר לחופה כולל נגן מקצועי העומד בכניסה לחופה עם שופר גדול ומרשים, וכאשר החתן מתחיל לצעוד לכיוון החופה הוא תוקע בשופר כדי להאדיר את הרגע הקדוש והמיוחד שכולם מצפים לו.

אילו יתרונות יש לצלילי השופר במהלך החופה?

נוסף לאלמנט המרגש והמיוחד שצלילי השופר מספקים, לשופר יש משמעות מסורתית קדושה וחשובה עבור העם היהודי. תקיעת שופר מסמלת עבור רבים את רגע פתיחת שערי שמיים, כך לדוגמה תקיעת השופר בראש השנה ויום כיפור מעניקה למתפללים את ההזדמנות לכפר על עוונותיהם לקראת חתימה בספר החיים.

משום כך תקיעות שופר במעמד החופה מסמלות את רגע פתיחת שערי שמיים במעמד הנישואין של החתן והכלה, והם יזכו לקבל ברכות לשפע, הצלחה ופרנסה במהלך נישואיהם.

האם כל אחד יכול לתקוע בשופר?

שופר הוא כלי נגינה עתיק מסוג נשיפה, ולכן נגינה עליו והפקת צלילי תקיעה יכולה להיעשות רק על ידי אדם המתמחה בכך. לכן מומלץ לפנות לנגן מקצועי המתמחה בנגינה ותקיעות על שופר לחופה.