מה זה הורות משותפת

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחליטים לבנות משפחה במודל הידוע כ הורות משותפת. מדובר על דרך להביא ילדים לעולם, לגדל אותם באהבה ולתת להם אמא אבא ולעיתים אפילו שני אבות או שתי אימהות – כך שהם יוכלו להנות מכמה שיותר אנשים שאוהבים אותם, מחנכים אותם ודואגים לשלומם בעולם מלא אפשרויות. 

הורות משותפת יכולה להתרחש בקונסטלציות שונות כמו הורים שהם גבר ואישה שאינם בני זוג ורוצים להביא יחד ילדים לעולם, הורות כזאת יכולה להיות של שתי נשים וגבר שמספק את הזרע ליצירת היילוד ומשתתף גם בתהליך ההורות, או אישה שתרמה ביצית לזוג גברים או רווקים שרוצים להביא לעולם ילדים ללא נישואין או זוגיות. 

כיום קל יותר מתמיד לאנשים לבחור את דרך החיים שלהם ואת המשפחה שהם רוצים להקים ללא צורך להתאים עצמכם בכוח אל הציפיות של החברה.  

אז כיצד מתחילים בהורות משותפת? 

כדי לעשות זאת עליכם להיות בטוחים שאתם רוצים להביא ילדים לעולם באמצעות פרטנרים שאינם בני זוגכם ולעשות דווקא במסגרת בדיוק במסגרת אלטרנטיבית עם אדם שהוא לעיתים זר אבל כזה שרוצה בדיוק כמוכם – להקים משפחה בהורות משותפת. 

 תהליך כזה הופך את כל אחד מההורים למחנכים פעילים, אחראיים, מעורבת וחלק בלתי נפרד מהמשפחה גם כאשר אין מגורים משותפים או זוגיות. 

אז כיצד דואגים לכך שהכול יעשה נכון?

אחת הדרכים להיכנס לסיטואציה של הורות משותפת בצורה בטוחה ונכונה נעשית באמצעות פנייה אל חברות מומחיות בתחום אשר יכולות לעזור לכם להקים את המשפחה האידיאלית עבורכם (ראו דוגמאות להסכם הורות משותפת). המומחים יעזרו לתווך בין הורים, לגשר בעת הצורך, למצוא פרטנרים וליצור עבורכם את תחילת המשפחה המדהימה שלכם!