תקליטי יד שניה

תקליט הוויניל הוא מדיום נהדר לאוהבי מוזיקה. יש לו איכות צליל מדהימה והוא דרך מצוינת להעביר מוזיקה מהעולם הדיגיטלי לעולם הפיזי.

הוויניל, הידוע כתקליט "פנים אל פנים", הוא דרך יעילה מאוד לאחסן ולהעביר את המוזיקה שלך. התקליט שומר על איכות הצליל המקורית שלו למשך זמן רב במיוחד גם כאשר מדובר על תקליטי יד שניה (כמובן שזה תלוי אם אתם יודעים לשמור על תקליטים אבל זה נושא שיחה אחר לגמרי).

תקליט ויניל הוא מדיום של שכפול מוזיקה והפצתה המשתמש בפטיפון מסתובב כדי להשמיע את המוזיקה המוקלטת עליו. כמובן שלתקליט ויניל יש איכות צליל ייחודית משלו. איכות הצליל של המוזיקה המנוגנת מתקליט תלויה רבות בחומר המשמש לייצורו.

תקליטי ויניל הם דרך מצוינת להאזין למוזיקה. כשהם הומצאו לראשונה, הם היו יקרים וזמינים רק לעשירים. אבל עם הזמן, יותר ויותר אנשים התחילו לקנות אותם. תקליטי ויניל הפכו לזולים וניתן למצוא אותם בחנויות תקליטים בכל רחבי העולם כיום.

אבל לא רק זה גם את הגרמופון החליפו פטיפונים ביתיים זולים ואיכותיים כך שהשמעת תקליטים היא כמעט רווחתו של כל מיש רק ירצה

איך לנגן תקליטים?

הפטיפון הוא מכשיר המסובב תקליט במהירות גבוהה ואז משמיע אותו במהירות נמוכה. לתקליט יש חריצים שנחרטים עם חורים זעירים, הנקראים בורות, המאפשרים לחרט (החלק הנע של הפטיפון) לנוע דרכם.

כאשר החרט נע דרך החריצים הללו, הוא יוצר גלי קול המרעידים את האוויר בתוך החריצים, ויוצרים זרם חשמלי הנשלח מכל חריץ ליצירת גלי קול בחריץ אחר על גביו.

אם גם אתם חובבי הז’אנר ואוהבים להקשיב לתקליטים תדעו שיש לא מעט חנויות שבהן תוכלו למצוא מבחר של תקליטים על סגנונות המוזיקה וממבחר אומנים שהוציאו את המוזיקה שלהם על גבי תקליטים, כמו למשל החנות גיורא תקליטים.