10 ספרים מומלצים לגברים

אחד התענוגות הגדולים ביותר שיש הוא לקחת ספר טוב ולצלול לעולם רחוק. קריאת ספרים מעוררת השראה ומעצימה אותנו כבני אדם. דרך הספרים אנחנו חווים חוויות של אנשים אחרים, רחוקים מאיתנו או קרובים, מתרבות אחרת וזמן אחר. ספר טוב הוא כזה שמשאיר אותנו בתוך החוויה גם הרבה אחרי שסיימנו את הקריאה. רבים מאיתנו זוכרים ספרים שעיצבו את אישיותם ואולי אפילו את חייהם.

סוג ספרים נוסף הוא ספרי עיון והדרכה שונים. גם לספרים אלו יכולה להיות משמעות עמוקה לקוראים בהם. חלקם יכולים להיות בעלי השפעה חיובית גדולה מאד על הקורא, ובייחוד על חיי הנישואין.

כאשר מדובר בספרים לגברים, יש מבחר עצום, כמעט אין סופי. גברים רבים מושפעים באופן שונה מספרים. הכנו לכם כאן רשימה של עשרה ספרים שאתם פשוט חייבים לקרוא. כמובן, היא מבוססת על טעם אישי ועל טעם וריח אין להתווכח, אבל בכל זאת אנחנו משוכנעים שאלו ספרים טובים שיעשו רק טוב למי שיבחר לקרוא אותם.

ספרים מומלצים לגברים


בגן השלום מאת הרב שלום ארוש

הספר הראשון ברשימה הוא הספר המצוין 'בגן השלום'. זהו ספר הדרכה, יעוץ או השראה שנכתב לגברים ומיועד לשפר את התנהלותם האישית והתפקוד שלהם במשפחה. כותרת המשנה של הספר היא 'המדריך לשלום בית' ואכן זוהי כותרת מדויקת. כבוד הרב ארוש מבקש מנשים לא לקרא אותו ומשאיר את התוכן כמעין סוד גברי. יש הרבה תבונה בבקשה זו, קראו את הספר ותבינו מדוע.


'וזרח השמש' מאת ארנסט המינגוואי

זהו ספר מאת הסופר הנודע שעבר חיים שיכולים לספק סיפורים לעשרה אנשים 'רגילים'. הוא נדד בין ארצות רבות, נלחם במלחמות שונות וידע גם מאהבות אין ספור. הספר הזה ידבר אל ליבם של גברים בהרפתקה סוחפת שמתרחשת בפסטיבל שוורים בספרד.


'עונות מתחלפות' מאת סטיבן קינג

 זהו ספר שהוא אסופה של ארבעה סיפורים שחלקם אפילו עובדו לסרטים. הכתיבה של קינג היא סוחפת ומותחת. אלו ספרים שפשוט אי אפשר לעזוב ומתאימים מאד כדי לקחת אותם איתנו לחופשה.


'12 חוקים לחיים' מאת ג'ורדן פיטרסון

פיטרסון הוא פסיכולוג קליני ומרצה. ספר זה הוא בעצם אסופה וזיקוק של עצות שהוא מוצא לנכון לייעץ לנו. הספר לא מיועד רק לגברים אבל הוא בהחלט זוכה לפופולריות רבה יותר בקרבם. הספר הפך לרב-מכר ועורר הרבה דיונים וסערות.


'מדריך הטרמפיסט לגלקסיה' מאת דאגלס אדמס

זהו ספר הרפתקאות בעולם מדע בדיוני. הכתיבה הצינית עשירה בהומור בריטי שנון ותובנות על חיינו בפרספקטיבה של שנות אור מכאן. הספר הוא בעל ניחוח 'גיקי' והפך לממש ספר קאלט.


'קיצור תולדות האנושות' מאת יובל נוח הררי

זהו ספר שמציג בפנינו ראיה היסטורית ואפילו פרה-היסטורית רעננה. בספר יש חלקים מבריקים שגורמים לנו לחשוב. חלקיו הפחות טובים הם התיאוריות שעוסקות בכלכלה. ניכר שזוהי נקודת התורפה של הררי. בכל מקרה, הספר מומלץ ומכיוון שהוא מאד פופולרי, הוא גם ישמש קרקע פורייה לדיונים רבים.


'מדריך לא פוליטיקלי קורקט לקפיטליזם' מאת רוברט מרפי

זהו ספר שבא להפריך כמה מיתוסים על השיטה הכלכלית שהביאה אותנו לשגשוג אבל מצד שני גם מושמצת חדשות לבקרים. בספר תלמדו שקפיטליזם הוא התרופה לבעיות זיהום אוויר; פיקוח שכר דירה יוצר הרס וחורבן בערים; איגודי העובדים עומדים בניגוד מוחלט לאינטרסים של העובדים החלשים במשק; פערי השכר בין נשים לגברים הם מיתוס ועוד. אם משהו מזה מעורר אצלכם התנגדות או אפילו כעס – קראו את הספר.


'המאבק על כל טיפה כיצד הניסיון הישראלי מציל את העולם מצמא' מאת סת' סיגל

במדינת ישראל התחולל פלא הנדסי שנקרא התפלת מים והיה צריך את סת' סיגל על מנת שיספר לנו על זה.


'הדרך לשעבוד' מאת פרידריך האייק

הספר מתאר באופן מפורט את המנגנונים של שלטון מרכזי שהופכים אותו לעריץ. לספר יש תובנות רבות שניתן לקחת ממנו..


'החופש לבחור' מאת מילטון פרידמן

 הספר מתאר את המנגנונים של שוק חופשי שמיטיבים עם הפועלים בהם. הוא מביא דוגמאות מרתקות בשביל לבסס את עמדתו זו.

כל הספרים כאן הם מומלצים ביותר. אנחנו מקווים שהרשימה הזו נתנה לכם תיאבון לגשת ולקרא אותם. קריאה מהנה!