5 רעיונות לזמן איכות עם הילדים

שעות העבודה הארוכות כמעט ולא מותירות זמן לבלות עם הילדים. ההגעה המאוחרת הביתה, קרוב לשעת כיבוי האורות, לא מאפשרת לנו ליהנות מהילדים במהלך השבוע. מה ניתן לעשות בנידון? הנה כמה הצעות:

זמן איכות עם הילדים

טיולי טבע בסופי השבוע

סופי השבוע זה זמן נהדר בכדי לבלות עם הילדים שלנו. ברחבי הארץ קיימות שמורות טבע ייחודיות, פארקים וגנים לאומיים מרהיבים ביופיים. תכננו טיולי טבע לסופי השבוע, לרבות מסלולי הליכה ייחודיים, כך תוכלו ליהנות מכל מה שארץ ישראל מציעה לכם וגם להרוויח זמן איכות עם הילדים.

לאן ניתן לנסוע, אתם שואלים? ובכן, ישנם מקומות נהדרים בכל רחבי הארץ, כמו הגן הלאומי קיסריה, שמורת האור במצפה רמון, טיול ביערות הכרמל, הר חרמון, פארק אשכול, שמורת הטבע נחל פרת, גן לאומי אשקלון, בית גוברין והרשימה עוד ארוכה. בכל שבוע תוכלו לבחור יעד אחר, לתכנן מסלול, להצטייד במים ואוכל ולצאת לטיול עם הילדים.

פעילויות יצירה בשעות הערב

עשו לכם מנהג קטן ובחרו באחד מימי השבוע, בו תצאו מהעבודה שעה אחת קודם לכן. את השעה הזו, הקדישו לפעילות יצירה עם הילדים בבית. תוכלו לרכוש חומרי יצירה שונים לילדים כמו דפים צבעוניים, שבלונות, טושים, מדבקות, בריסטולים, פוליגל, פימו, חימר קל וכו', לחפש אחר הדרכות והשראה ברחבי הרשת וליצור יחדיו, אחת לשבוע, תוצר מעשה ידיכם. הקפידו לבחור יום קבוע מידי שבוע, זאת משום שהילדים יצפו לפעילות הזו ויתרגשו לכבודה. תוכלו להכין שלט לדלת, כרטיסי ברכה, מסגרות לתמונה ועוד.

הצגות בשבת בבוקר

בשבתות מתקיימות לעיתים הצגות לילדים בתיאטראות ברחבי הארץ. היו מעודכנים בנוגע להצגות שנערכות בתיאטרון או במתנ"ס באזור מגוריכם ורכשו כרטיסים מבעוד מועד. הצגות עשויות להיות בילוי נהדר לילדים ולכם, נסו לבחור במחזות זמר או הצגות מוזיקליות, כך תוכלו לשיר את השירים יחדיו ובתום ההצגה לשוחח על מוסר ההשכל שלה ועל הערכים שניתן ללמוד מעלילתה.

משחקי קופסה ומשחקי היגיון

כמה כיף זה לפתור יחדיו חידות הגיון, לשחק במונופול או להרכיב פאזל. אבל יותר כיף, זה לעשות את כל הפעילויות הללו יחד עם ההורים. הקציבו זמן שבועי למשחקים משפחתיים, יום קבוע או שעה קבועה, בה כולם מתפנים למשחקי קופסה ומשחקי הגיון משותפים, תוכלו לעשות זאת אחרי ארוחת שישי, בימי שבת בבוקר ואפילו באמצע השבוע אם תצליחו למצוא זמן עבור הפעילות. מעבר לזמן האיכות המשותף, המשחקים הללו יכולים לשפר את היכולות הקוגניטיביות של ילדים, לפתח להם את מיומנויות המיקוד והזיכרון ואך לשפר את תהליכי החשיבה השונים, כך שכולם מרוויחים.

מבשלים ביחד

בכל שבוע, בייחוד לקראת סוף השבוע, השעות הארוכות במטבח הן בהחלט אחד מגזלני זמן האיכות שלנו עם הילדים. ובכן, מה דעתכם לשלב ביניהם? ערכו יחד עם הילדים סדנאות בישול, ובקשו מהם לסייע לכם במהלך הבישולים והאפייה לקראת סוף השבוע. תנו להם לשבור ביצים, לשטוף את הירקות, לערבב את הבלילה וכו'. הם ייהנו מהפעילות ואתם תרוויחו עוזרים אישיים במהלך הבישולים.

זמן איכות עם הילדים הוא לא כל כך נפוץ בימינו, לרוב בגלל העומס היומיומי והמטלות בעבודה. עם מעט רצון, ניתן למצוא זמן גם עבור בילוי עם הילדים, באמצע השבוע ובסוף השבוע. אל תוותרו על הפעילויות הללו ומצאו זמן עבורן, זה ישתלם גם לכם וגם לילדיכם.