הכנה למבחן אמיר"ם – איפה להתחיל

מה זה מבחן אמיר"ם? וכיצד אפשר להתכונן איליו? מבחן זה נחשב בין החשובים ביותר בעת קבלה למוסדות לימוד, לכן חשוב להכיר אותו לעומק. מלבד זאת, אם אתם עומדים לפני מבחני מיון וקבלה למוסד אקדמי – חשוב שתדעו יותר על המושג  'מבחן אמיר"ם' ועל משמעותו.

הכנה למבחן אמיר"ם

אז מה זה מבחן אמיר"ם?

מבחן זה מטרתו לבדוק ידיעות הבנה ויכולות בשפה האנגלית תוך שהוא מיועד עבור אנשים שאנגלית אינה שפת האם שלהם. הבחינה נועדה בעיקר עבור סטודנטים שרוצים להתקבל אל מוסדות אקדמיים (לעיתים אף ללא ביצוע מבחן פסיכומטרי), בעוד שבאמצעות התוצאות שהסטודנט מקבל ניתן להבין יותר אודות שיבוץ בקורסים בשפה האנגלית או קבלת פטור מקורסים כאלה לאחר קורס אמיר"ם וזאת במידה והנבחן מצליח להוציא תוצאות גבוהות במיוחד.

למי מתאים מבחן אמיר"ם?

מבחן זה מתאים לתלמידים שרוצים להתקבל למוסדות אקדמיים ללא בחינה פסיכומטרית.

בחינת אמיר"ם מתאימה עבור  מי שרוצה להתקבל אל מוסד אקדמי שדורש מעבר בחינה פסיכומטרית תוך קבלת פטור מביצוע מבחן באנגלית.

הבחינה מתאימה גם עבור מי שמנסה להתקבל לכל מוסד אקדמי אך עליו להוכיח את ידיעותיו באנגלית.

המבחן מתאים עבור מי שרוצה לחדד את הידיעות באנגלית או אפילו להתקבל אל משרה נחשקת שדרוש עבורה ידע בשפה העברית.

כיצד מתכוננים למבחן?

בראשית חשוב לדעת כי מדובר בבחינה לה פורמט קבוע כמו גם שהשאלות ידועות מראש בסדר שלהן ובמבנה. המבחן יכלול שאלות באנגלית כמו גם בחינה בעל פה עם בוחן מיומן.

מרבית השאלות נחשבות בעלות משקל זהה מבחינת הציון. חשוב לדעת כי מסגרת הזמן נחשבת קצרה, לכן היא עלולה להלחיץ! לשם כך יש לבחור חברות מקצועיות המקנות קורסי הכנה לבחינות אקדמאיות, כמו שתמצאו באתר https://topprep.co.il/ .

חברות כאלה יספקו קורס הכנה למבחן אמיר"ם באמצעותו ניתן להתכונן לבחינה, בעוד שלמידה משולבת הכוללת שיעורים פרונטאלית ומצגות – יכולה להיות אפקטיבית במיוחד עבור מי שרוצה לעבור את המבחן בהצלחה. בשל כל אלה, יש להתחיל להתכונן למבחן כבר עכשיו ולעשות זאת באמצעות הטובים ביותר בתחום.