פלייסטיישן 5 או אקס בוקס series? מה עדיף?

טכנאי לקונסולות משחקרשת האינטרנט מלאה בסיקורים אינספור אודות 2 הקונסולות החדשות ששוחררו בשנה האחרונה: פלייסטיישן 5 של סוני ואקס בוקס series x שלגמרי משנות את כללי המשחק ביחס לקונסולות הישנות יותר. כאמור, מכיוון שקונסולה חדשה יוצאת רק אחת לכמה שנים והיא בדרך כלל הרבה יותר משודרגת ובעלת יכולות גבוהות בהרבה מהגרסה הקודמת היא מן הסתם כוללת גם שפע של משחקים חדשים, מפותחים ומתקדמים יותר. על כן אנשים דואגים לחדש את הקונסולה שלהם אחת לכמה שנים אולם הבעיה היא שקשה לנו לבחור איזו קונסולה כדאי לקנות: פלייסטיישן 5 או אקס בוקס סיריוס? ובכן אנו כאן עם מדריך קצר כדי לעזור לכם להחליט.

ללכת על משהו חדש או להישאר עם מה שאנו כבר מכירים?

אם כבר יש לכם פלייסטיישן 4 למשל ייתכן ותרצו להמשיך לעבוד עם אותה הקונסולה רק בגרסה המשודרגת שלה. סביר להניח שרוב או כל המשחקים הישנים יתאימו גם לקונסולה החדשה, מערכת ההפעלה תהיה בעלת מאפיינים דומים רק מתקדמים יותר והשדרוג לא יהיה קיצוני מדי ברמת התפעול והעלויות. במידה ונתקלתם בבעייה תמיד ניתן להזמין טכנאי לקונסולות משחק

אילו משחקים אתם אוהבים?

משחקים כמו FIFA סביר להניח שיצאו גם לאקס בוקס וגם לפלייסטיישן אולם משחקים רבים אחרים יוצאים רק באחת הגרסאות והם ייחודיים לאותה הקונסולה. לכן אם יש משחקים שכאלה שאתם אוהבים ורוצים לשחק בהם סביר להניח שתרצו לקנות את הקונסולה התואמת להפעלתן.

מה לגבי הביצועים של הקונסולה?

שתי הקונסולות מגיעות עם ביצועים משודרגים משמעותית הן מבחינת המעבד, הן מבחינת הכרטיס הגרפי/מעבד גרפי. בכל הנוגע למעבדים לאקסבוקס סיריוס יש יתרון קטן ברמת הביצועים. בכל הנוגע לכונן הSSD, לזה של פלייסטיישן יש ביצועים טובים יותר כלומר היכולת לקרוא ולהתקין משחקים במהירות רבה יותר.

המאמר באדיבות אתר https://www.anyfix.co.il/ מעבדות אלקטרוניקה.