חומרים למדפסת תלת מימד – איך לבחור חומר מתאים?

מדפסת תלת מימד היא כלי מדהים המאפשר לנו לעצב וליצור כמעט כל מה שנרצה. לדוגמה, דמיינו שאתם צריכים לעשות איבר תותב עבור מישהו שאיבד את זרועו בתאונת דרכים. אם הייתה לך גישה למדפסת תלת מימד, אתה יכול להדפיס את האיבר התותב שלך ולקחת אותו לבית החולים שם הם יוכלו לשים אותו על זרועו של יקירך עבורם. זה כבר לא מוגבל רק להדפסת תכשיטים קטנים. ישנם טונות של מקרים שבהם ניתן יהיה להשתמש במדפסות תלת מימד בעתיד. בחירת חומרי גלם למדפסות תלת מימד חשובה מאוד. המאפיינים, העלות והזמינות של החומר עשויים להשתנות מאוד ואתה צריך לקבוע איזה מהם מתאים ביותר לצרכים שלך.

סוגי החומרים הקיימים

חומרים כמו ABS פופולריים מכיוון שהם חזקים ובמחיר סביר יותר מחומרים אחרים. PLA הוא חומר פופולרי מכיוון שהוא מגיע בצבעים רבים והוא זול יותר מ-ABS. חומרים מגיעים בצורות שונות ולכל צורה יש איכויות ייחודיות. מאמר זה ידון באיכויות השונות של החומרים, כיצד הם עשויים, למה הם מתאימים ביותר וכיצד לבחור את החומר המתאים למדפסת שלך.

– פולימרים

– קרמיקה

– נימה ירוקה

– מתכת

– זכוכית

בחירת החומרים למדפסת תלת מימד

בחירת החומרים הנכונים עבור מדפסות 3D היא משימה קשה. ישנם שיקולים רבים העוסקים בבחירת החומרים הנכונים כגון מחיר, ביצועים, תאימות לחומרים אחרים ותכונות החומר. ישנן שלוש קטגוריות עיקריות של נימה: פולימרים תרמופלסטיים (TPS), פלסטיקה הנדסית (EPS) ושרף מיוחד. TPS נפוץ יותר להדפסת תלת מימד מכיוון שהוא זול וקל יותר לשימוש. יש לו גם מבחר רחב של צבעים וניתן להשתמש בו גם לחלקים פונקציונליים וגם לקישוטים אסתטיים.