זוגיות לא מספקת? מה ניתן לעשות?

לשפר את התקשורת הזוגית

על ככמערך זוגי הינו מערך מורכב. הוא דינמי ומשתנה ומושפע בצורה ישירה משני בני הזוג גם יחד. פעמים הכול זורם למישרין וכל הצדדים מרוצים. אבל לא פעם מגיעים למצב בו חשים כי הזוגיות אינה מספקת. אין משיכה הדדית והתחושה היא שהחיים המשותפים הגיעו למבוי שאין ממנו דרך המשך. במצבים כאלו חשוב לדעת כי יש דרכים שונות שנועדו לעזור לזוגות במצבים כאלו. כלומר: אין סיבה לקבל את המציאות הזו כפי שהיא, ולהשלים איתה. אלא נכון לתפוס את מציאות החיים הנוכחית בשתי ידיים, ולנסות לחולל בה את השינוי המיוחל.

אז מה באמת עושים?

הדבר הראשון שעושים זה – להבין כי יש דרך לשפר את התקשורת הזוגית. איך? את זה צריך לחפש. מה כולל החיפוש? החיפוש כולל פתרונות שונים שעשויים להביא תועלת לחיי בני הזוג, ולעזור להם למנף את הזוגיות למקום טוב יותר. מרבית הזוגות יכולים לשפר את מרקם הזוגיות שלהם ולצעוד בצורה יציבה ובטוחה לקשר זוגי עמוק וטוב יותר. ליצירת אמון הדדי ותחושת שייכות עמוקה שתלווה אותם לאורך כל הדרך. את זה אפשר לעשות באמצעות למידה. למידה טובה תתבצע בהכוונה של אנשי מקצוע ומדריכים אשר מכירים את הדינמיקה הזוגית מהצד המקצועי שלה. הללו יכולים לעזור לבני הזוג להבין את המצב הנתון שלהם. לזהות את הקשיים, ולתת להם כלים והמלצות לשיפור.

ללמוד, לרצות, לשנות

על פי אפרת צור, כדי להיות מאושרים מחיי הנישואין יש להשקיע. ההשקעה תכלול מספר היבטים. ההיבט הראשון הוא למידה. ללמוד ולהבין מה דורשת זוגיות, אילו כלים מדהימים יש לכם בידיים וכיצד תוכלו להתקדם. כמו כן חייבת להיות מוטיבציה להשקיע ולחולל שינויים של ממש. כי כאשר יש רצון יש עשייה. ואם יש עשייה – יש גם תוצאות.