איך לשמור על אורך חיי המחשב?

כולנו מעוניינים שהמחשב הנייד או הנייח ישרתו אותנו לאורך זמן. הבעיה היא שלעיתים קרובות אנו מבצעים פעולות שונות שמקצרות את חייהם של המחשבים.

במקרים רבים המשתמשים אינם מודעים לרמת הפגיעה במחשב על ידי פעולות כאלו ואחרות, אחרים מודעים לנזק שעלול להיגרם ואף על פי כן הם ממשיכים לפעול בדרך זו, או מבינים את חומרת העניין ומקפידים הרבה יותר. לכן במקרים כאלו מומלץ לפנות אל מעבדה לתיקון מחשבים מקצועית ואמינה.

שמירה על חיי מחשב ארוכים ככל האפשר 

אחת הפעולות האלמנטריות היא לשמור על כל מה שקשור לניקיון באזור המחשב והמקלדת. לנקות מדי פעם באמצעות מטלית או עם שואב אבק ולנקות היטב את האבק שנדבק למחשב ובין חריצי המקלדת.

בנוסף לכך חשוב מאד לא לאכול ליד המחשב כיוון שפרורים ושאריות מזון נותרים על המקלדת ובמקומות אחרים על פני המחשב. במיוחד כשמדובר בנוזלים שנשפכים על המחשב ובין מקשי המקלדת ,שעלולים לעיתים לנזקים בלתי הפיכים כשהנוזלים הללו כמו מים או קפה נשפכים פנימה.

הקפדה על כללים חשובים

לגבי מחשב נייד קיימים כמה כללים חשובים:

  • עבודה על משטח ישר, לא באוויר ולא על פריטים רכים כמו כרית או שמיכה.
  • לא להשאיר אותו ברכב לאורך שעות כשהשמש היוקדת מחממת אותו ללא הרף.
  • להטעין את המחשב הנייד בעת הצורך וכשהסוללה מלאה, לנתק מזרם החשמל עד שהסוללה מתרוקנת שוב. אין צורך שהסוללה תהיה מחוברת באופן קבוע לחשמל כיוון שפעולה זו מקצרת את חיי הסוללה.
  • כשיש צורך לסגור את המחשב הנייד, מבצעים סגירה מוחלטת ויציאה מהתוכנות ולא יוצרים מצב שבו כל התוכנות נותרות פתוחות ורק המכסה נסגר.
  • להקפיד על שלמותו של המחשב הנייד ושלא יקבל מכות בעת מעבר, הליכה אתו או כל פעולה אחרת.

לטיפים נוספים בנושא זה מוזמנים להיכנס לאתר https://www.monitorpc.co.il/