איך בעיות זוגיות משפיעות על הילדים בבית?

רבים מהזוגות בטוחים שהריב הוא בינם לבין עצמם, ובייחוד אם הילדים שלהם עדיין תינוקות. הם צועקים ורבים, ולא מתנהגים בכבוד אחד לשני, וכך האווירה בבית מתוחה מאד. 

ניתן למתוח את לחבל ,עד שהוא כמעט נקרע, אבל הבעיה היא שאותם הורים מתייחסים לא  בכבוד לא רק כלפי עצמם, אלא גם כלפי הילדים. 

ללא טיפול משפחתי באתר של נעמה רגב נוצרת בעיה לילדים, על הילדים לגדול בקן של אהבה, וכן לחוות ילדות נפלאה, ללא אבא ואמא שרבים כל הזמן. 

הורים רבים אינם מודעים עד כמה הזוגיות שלהם משפיעה על הילדים, אז במאמר זה נדבר על כך. 

עד כמה בעיות בזוגיות משפיעות על ילדים 

כפי שנאמר הורים לא מודעים לכאב שבהם בעיות בזוגיות משפיעות על הילדים ניתן לראות אצל ילדים רגשות כמו :

  • פחד– ילדים מפחדים מאד מצעקות ומשקט, וכך הם נאלצים ללכת עד קצות האצבעות לוודא, ששום דבר לא יעורר את המריבה. 

 

  • ילדים גדולים לא רוצים להיות בבית– אם הילדים גדולים מספיק, הם מעדיפים שלא להיות בבית רוב הזמן, והם מעדיפים ללכת אל חברים שם האווירה נעימה וטובה. 

 

  • ילדים לא רגועים– הילדים יכולים להיות לא רגועים בכיתה או בגן לצעוק ולהרביץ, משום שהם חיים בתסכול כי הם שומעים את ההורים שלהם רבים.

 

  • יכולים להתנהג לא טוב– ילדים שחיים באווירה של מריבות, ויש לזה מספר תגובות,  אז חלק מהם שותקים וחלק בוחרים באלימות מרביצים לחברים שלהם בכיתה או בגן.

 

השפעות על הזוגיות שלהם בעתיד– חשוב לזכור שכאשר אתם רבים, אתם לא רבים רק כבעל ואישה, אלא זו הזוגיות שאתם בונים הלאה לילדים שלכם, ולכן חשוב מאד להבין זאת, שמריבות ביניהם עלולות להשפיע הילדים וחשוב לפחות לא לריב לידם ולקבל את הכלים להתמודדות נכונה עם יועצת זוגית ברחובות.