כל מה שרציתם לדעת על ביטוח הדירה למשכנתא

למרות שמחירי הדירות בישראל מאוד גבוהים החלום לקנות דירה משותף להרבה מאוד זוגות צעירים, ולכן אפשר להבין אתכם אם גם אתם רוצים לרכוש דירה. רוב האנשים לא יוכלו להסתפק בכסף שהם מרוויחים וחוסכים, כי בסופו של דבר יהיה עליכם גם לפנות לבנק כדי לקחת הלוואה גדולה שתיפרס על פני לא מעט שנים. אם גם אתם זקוקים להלוואה כזאת מהבנק כדאי לדעת שתהיו גם חייבים לעשות ביטוח דירה למשכנתא, שכן זה אחד מהתנאים שהבנק מעמיד בפני מי שרוצה לקבל ממנו הלוואה לרכישת דירה.

ביטוח דירה למשכנתא

מה כולל הביטוח שלכם?

כשמדברים על ביטוח דירה למשכנתא צריך לדעת שיש בתוכו שתי אפשרויות שונות, והן:

  1. הראשונה זו האפשרות של ביטוח חיים למשכנתא: זהו הביטוח שיעזור לכם להמשיך לממן את המשכנתא גם אם אחד מבני הזוג ילך לעולמו.

  2. השנייה זו האפשרות של ביטוח לדירה עצמה: כדאי לעשות ביטוח כזה כי הוא מכסה מקרים שבהם נגרם נזק לדירה כמו שריפה וכדומה.

האם הביטוח חיוני גם למבוטחים או רק לבנק?

הבנק מבחינתו יעשה כמובן הכול כדי להיות בטוח שבכל סיטואציה ובכל מצב הוא בכל מקרה יקבל את כספו חזרה. עם זאת, זה לא מדויק לראות את ביטוח הדירה למשכנתא כמשהו שמיועד רק לטובתו של הבנק, שכן גם המבוטחים עצמם הם בעלי אינטרס כאן. אומנם איש לא רוצה לחשוב על אסונות כשהוא קונה דירה, אך הם חלק מהחיים וכולנו מודעים לכך. לכן, טוב לדעת שיהיה לכם למי לפנות אם חלילה אחד מכם ילך לעולמו לפני שתסיימו לשלם את המשכנתא. כמו כן, ההרגשה שאתם משלמים על דירה שנשרפה או נהרסה זו הרגשה נוראית שעלולה להכניס אתכם לחובות קשים ולכן כדאי לעשות ביטוח מבעוד מועד.