ספרי קודש

התנ"ך הוא אחד מספרי הקודש הידועים והמוכרים ביותר בעולם והוא הספר הנקרא ביותר בעולם אשר תורגם לשפות רבות. והוא נחשב בעיני רבים לקדוש מאוד. 

מלבד התנ"ך ישנם עוד הרבה ספרי קודש המשמשים למטרות שונות. יש ספרי קודש המיועדים לתפילה, כמו סידור, ישנם ספרים המיועדים לפרשנויות ויש כאלה העוסקים בהלכות. 

מבין ספרי הקודש, כאמור התנ"ך הקדוש הוא אחד מספרי הקודש הנפוצים ביותר בעולם והוא קדוש לא רק על פי היהדות ויש דתות נוספות שמקדשות את התנ"ך ורואות בו כאחד מספרי הקודש שלהן, לכן הוא הופץ בצורה כל כך נרחבת ולכן זהו הספר הנקרא ביותר בעולם אשר תורגם כמעט לכל השפות. יש מעט מאוד אנשים בעולם שלא יודעים לפחות משהו על ספר התנ"ך, כי מדובר בספר קודש כל כך משפיע, הספר שהשפיע הכי הרבה על האנושות.

ספרי הקודש היהודיים

ישנם לא מעט ספרי קודש ביהדות. הספרים הקדושים ליהדות שהם המוכרים ביותר הם התורה, הזוהר הקדוש, ספרי אור החיים ,התלמוד. . התורה נחשבת בעיני היהודים כהתגלות ישירה מאלוהים ולכן היא נחשבת כקדושה כל כך. התנ"ך (הידוע גם בשם "תנ"ך עברי") נחשב בעיני יהודים לאוסף בהשראת מקורות רבים ושונים, כולל מסורות בעל פה וכתבי קודש.

גם ספרי קודש אחרים מלבד התנ"ך תורגמו להרבה מאוד שפות. בין היתר כדי לשרת את הקהילות היהודיות הפזורות בעולם, למרות שחלק מהספרים נותרו בכיתוב עברי, בעיקר ספרי תפילה.

איפה אפשר לרכוש ספרי קודש?

בזמן חודש הספר ניתן לרכוש ספרי קודש במחירים הוגנים בחנויות ספרים יחודיות המוכרות ספרי קודש שונים. גם חנויות של תשמישי קדושה מוכרות ספרי קודש כמו סידורי תפילה, ספרי תהילים, ספרי תנ"ך מהודרים ועוד. יש גם חנויות לספרי קודש אונליין שדרכן תוכלו לרכוש ספרי קודש שונים.