שיעורי גיטרה – מתי אפשר להתחיל ואיך השיעורים יכולים לעזור לנו

שיעורי גיטרה

ילדים קטנים וגדולים, בוחרים לעצמם במהלך השנים אילו תחומים הם רוצים ללמוד מחוץ ללימודים הפורמאליים, אלה שהם מתבקשים ללמוד במסגרת בית הספר. מדובר על תחומים אותם הם יכולים ללמוד במסגרת חוגים וכן באמצעות שיעורים פרטיים. מדובר על חוגים ושיעורים אותם הם יקבלו אחד על אחד מול המראה או במסגרות קבוצתיות שונות. 

אחד התחומים הפופולאריים ביותר בקרב ילדים קטנים וגדולים, הוא לימוד גיטרה. לא מעט ילדים וילדות בוחרים לקחת שיעורי גיטרה בגיל מאוד צעיר, מתוך אהבה למוזיקה, ולעיתים גם מתוך כוונות ארוכות טווח יותר. הרעיון הוא שדרך לימוד גיטרה הם יוכלו להתחבר טוב יותר למוזיקה, יוכלו לעסוק בה באופן ישיר, אך הם גם יוכלו להתפתח בתחום מבחינה מקצועית. אולי כשיגדלו יוכלו לנגן במסגרת תזמורת, להקה או בכל מסגרת אחרת. 

לפני שנסביר מתי נכון לקחת ללמוד לימודי מוסיקה ושיעורי גיטרה, עלינו לשאול את עצמנו לשם מה אנחנו מבקשים ללמוד תחום זה. האם זה מתוך כוונה לייצר לעצמנו תחביב, מתוך כוונה שיום אחד נוכל לעסוק בתחום באופן מקצועי, אמיתי ולהרוויח מכך כסף. 

מתי נכון להתחיל שיעורי גיטרה ואיך נכון לעשות זאת?

כמו במקרים רבים אחרים בחיים, ככל שמתחילים בגיל צעיר יותר כך גדל הסיכוי ללמוד ולהבין טוב יותר את התחום. אומנם זה יהיה לא פשוט, מאחר והכלי הוא כבד ולא כל ילד יכול להחזיק בו, אך בעיקרון לילדים יש קליטה מהירה ולכן משתלם להתחיל כמה שיותר מוקדם. 

אפשר להתחיל בלימוד גיטרה דרך מורים פרטיים שמתמחים במתן שיעורים, וכן דרך חוגים בהם יש מורה שעובד עם מספר ילדים. באופציה הראשונה, מקבלים יחס ישיר ואישי יותר, ולכן זה גם משתלם יותר.