טיפול CBT זוגי: האם זאת הבעיה שלנו?

טיפול CBT זוגי

הפנייה לטיפול רגשי, במיוחד אם מדובר על טיפולים זוגיים, היא החלטה שמקורה בהבנה שהדברים לא מתנהלים כשורה, וישנו רצון לפתור את הבעיה. יחד עם זאת, כאשר הגיעו מים עד נפש ואתם רוצים לקחת אחריות על מערכת היחסים שלכם, יש לכם אפשרויות בחירה מהן תוכלו לבחור את הטיפול ההולם ביותר לכם. אחת משיטות הטיפול המקצועיות המוכרות ביותר כיום, היא שיטת טיפול הנקראת – CBT. זה הוא טיפול ממוקד מטרה שיכול להביא לשינויים מרחיקי לכת באורחות החיים של הזוגיות שלכם. בה בעת, כמו בכל טיפול אחר גם הוא מחייב אתכם לצאת מהקופסה ולנסות לשנות את תפיסת העולם הזוגית שלכם.

בורחים לקחת אחריות על המחשבות והמילים, ביחד

השלב הראשון בתהליך, הוא פנייה למטפל מומחה בתחום. המטפל יפנה אתכם תחילה, לבצע בדיקה אם אתם מתאימים לטיפול CBT, ממנה ניתן יהיה להסיק תוצאות ראשוניות להליך שלכם. אם הבדיקה יצאה חיובית, תהליך העבודה הזוגי מתחיל. ומטרתו העיקרית היא לשנות את דפוסי החשיבה החוזרים, ההתנהגויות האוטומטיות ואת הפעולות שפוגעות בזוגיות שלכם ואתם אפילו לא מודעים אליהן. במיפוי עדין, רגיש ומורכב של פני הדברים, תוך שיתוף פעולה מלא של שני הצדדים, תוכלו להבין מה הן נקודות החולשה והחוזק, ולשפר את התקשורת על בסיס מקצועי ולא על בסיס הניסיון האישי שלכם. המטרה היא להביא את הזוגיות שלכם למצב שיא ההצלחה, כאשר אתם יכולים להביע רגשות בחופשיות ולתקשר בצורה לא פוגענית וללא רגשות נחיתות.

עובדים עכשיו, בשביל העתיד

לקיחת האחריות היא המעשה הבוגר והאחראי ביותר, בוודאי ובוודאי אם אתם הורים לילדים וחשוב לכם לשמור על שלמות המשפחה. יחד עם זאת, אין זה אומר שאתם עתידים לעבור תהליך קל ופשוט. CBT הוא תהליך שמחייב הסתכלות עצמית ביקורתית, יכולות התאמה ושינוי ואפילו יכולות ויתור. מטפל מוסמך, מנוסה ומאוזן יכול להביא אתכם לתוצרים אלו, בצורה הטובה ביותר. זאת, תוך שמירה על כבוד הדדי והתייחסות לכל אחד מבני הזוג כאדם ולמערכת היחסים שלהם בצורה שוויונית, ובראיה רחבה של פני הדברים לאורך זמן.

בהצלחה.