צילום ספורט דוקומנטרי – מתי נזמין צלם דוקו

צילום ספורט דוקומנטרי

כשאנחנו חושבים על צילומי דוקו בתחום הספורט, אז באופן טבעי הדברים הראשונים שעולים לנו בראש, הן צילום של אירועים גדולים (אולימפיאדות, מונדיאל, ליגות בכירות, מרוצי פורמולה, תחרויות טניס), קבוצות ונבחרות גדולות, ספורטאים מפורסמים ועוד. 

אך האמת היא, לא רק שם אנחנו נמצאים צלמים שמתמחים בצילום ספורט דוקומנטרי. גם בתחרויות פחות גדולות ומוכרות, גם בקרב קבוצות וספורטאים אלמוניים, ובוודאי בענפים שלא זוכים לתהודה ציבורית רחבה. 

במובנים מסוימים, זה הרבה יותר הגיוני וטבעי שנמצא שם צלמים שמתמחים בצילום דוקומנטרי של ספורט, מאשר בתחרויות ובענפים בכירים. שכן אותם ענפים לא זוכים לחשיפה תקשורתית, לא זוכים לפרסום, בחלק מהמקרים יש להם קהל עצום שלא מקבל חשיפה, במקרים אחרים יש קהל מצומצם (משוגעים לדבר) אשר מוכיחים את החיוניות של הענף, קבוצה או ספורטאי, דרך זה שהם משקיעים בכך זמן, אהבה ומשאבים אחרים, אף על פי שמדובר בענף, קבוצה או ספורטאי שלא זוכים לחשיפה תקשורתית. 

מתי נזמין צלם ספורט דוקומנטרי?

ראשית, אנחנו נזמין צילום ספורט דוקומנטרי בכל אירוע שיכול לעורר עניין. מאחר ואנחנו לא בהכרח יודעים מתי זה יקרה, עלינו להיות סבלניים ועל הצלם להיות מוכן להופיע בכל אירוע ובכל זמן. יש מקרים בהם זה יהיה אירוע חד פעמי (מרוץ או תחרות ספציפית), יש מקרים בהם מדובר על אירוע מתמשך, מתגלגל לאורך כל עונה שלמה. 

שנית, אנחנו נרצה לשכור שירות צילום ספורט אם נחליט שיש סיפור לספר. זה יכול להיות סיפור של הצלחה וזה יכול להיות סיפור של כישלון. אך ברגע שיש סיפור ששווה לספר אותו, אז יהיה נכון להזמין את הצלם. 

שלישית, אם אנחנו רוצים לייצר סרט או כל דבר אחר לעצמנו, בלי קשר לשאלה במה אנחנו עוסקים ומי יצפה בזה.