דגמי הרכבים המתאימים לסטודנטים

להיות סטודנט בישראל עשוי להיות עניין מאתגר לכל הדעות, לעיתים התחבורה הציבורית אינה מספקת, היום קצר מדי, הלימודים מרובים ומורכבים וצריך גם לעבוד. אחת הדרכים להספיק יותר בפחות זמן היא – להחזיק ברכב. להלן מדריך מקוצר לרכבי סטודנטים מכל קצוות הקשת.

רכב לסטודנטים - פגו 208

לרווקים הצעירים: מכונית הסופר מיני, סיאט מי


 זריזה ובטיחותית עם מערכת בלימה עצמית, זכתה בחמישה כוכבי בטיחות במבחן האירופאי ובעלת מרחב מרווח יחסית לקטגוריה. מעבר לכך היא מציעה את האבזור הנהוג בקטגוריה: שליטה ידנית בפתיחת וסגירת החלונות ומראות הצד, תיבת הילוכים ידנית בדגם הבסיס או רובוטית בתוספת תשלום, קיימת גם בגרסת שלוש דלתות. חלופה אפשרית: התאומה שלה – סקודה סיטיגו, אשר מיוצרת על אותה שלדה ומוצעת במחיר נמוך יותר.. חלופה נוספת: יונדאי I10 המגיעה עם רמת אבזור גבוהה יותר, הכוללת: שליטה חשמלית על החלונות ומראות הצד, מושב הנהג ופתחי אוורור בסביבת הנהג. זולה יותר לתחזוקה בטווח הארוך.

לסטודנטים המתכננים להרחיב את המשפחה: פג'ו 208

רכב בטיחותי, חסכוני בצריכת דלק ועם נוחות נסיעה מהנה כיאה לרכב צרפתי ובוודאי ביחס לקבוצת רכבי הסופר מיני. מומלץ לרכישה בגרסת: תיבת ההילוכים הידנית, עם מנוע בנפח של אלף ומאתיים סמ"ק המפיק שמונים ושתיים כוחות סוס והופך את הרכב לחסכוני בצריכת הדלק. ( קיים גם בגרסה ידנית עם מנוע דיזל- שילוב חסכוני ביותר בצריכת דלק) חובבי הספורט המוטורי ישמחו לדעת, שהרכב מוצע אף בגרסת מנוע מודגש המפיק מאתיים כוחות סוס וכן בגרסאות עם תיבות רובוטיות המקלות על הנסיעה במרחבים עירוניים.

חלופה מומלצת: סיטרואן C3, מרכב האצ'בק בפלח המשפחתיות הקומפקטיות, מגיעה בגרסת הדיזל עם תיבה רובוטית בעלת מצמד אחד ונחשבת לחסכונית במיוחד בשל צריכת דלק מוכחת של ליטר אחד לעשרים קילומטרים בגרסת הדיזל. קיימת גם בתיבה אוטומטית בגרסת הבנזין. מצוידת: בשש כריות אוויר, מערכות בטיחות רבות, ניטור סטייה מהנתיב, ניטור מרחק מהרכב מלפנים, בלימת חירום אקטיבית ועוד. מותאמת למשפחות ומגיעה עם עיגוני איזופיקס לחיבור פשוט של כסאות בטיחות, זמינה במגוון צבעים ושילובים במראה ספורטיבי.

לסטודנטים שהם גם הורים לילדים קטנים: קיה סול

היצרנית הקוריאנית ייצרה בשנת 2011 את אחד הדגמים המעניינים, שעשוי להתאים לכיסם של סטודנטים ולסגנון החיים של הורים לילדים קטנים. הקיה מגיעה עם מנוע בנפח של אלף ושש מאות סמ"ק המפיק מאה עשרים ושישה כוחות סוס ומשודך לתיבה אוטומטית בעלת ארבעה הילוכים. קיימת גרסה יקרה יותר המציעה מאה וארבעים כוחות סוס עם תיבה בת שישה הילוכים וחווית נסיעה מעודנת יותר אודות לאבזור המתקדם. אודות לגובהו התחושה בתא הנוסעים מרווחת והעיצוב דמוי הקופסה מתאים לסגנון הרכב.
חלופות: יונדאי 125 אקסנט או לחילופין מאזדה 2 דמיו, שניתן למצוא בשפע בזכות הפופולאריות הרבה שצברו בציי הרכב. תצרוכת הדלק שלהן חסכונית ועומדת על ממוצע של ליטר לחמישה עשר קילומטרים. בנהיגה רגועה מופעלת מערכת אקולוגית, אשר שומרת על צריכת דלק מבוקרת. הן מגיעות ברמות אבזור גבוהות יחסית לקטגוריה של המשפחתיות הקומפקטיות ומציעות מרחב פנים שמתאים למשפחות עם שלושה ילדים קטנים. למאזדה דמיו יתרון בטיחותי בזכות נתוני מבחני הריסוק האירופאיים, אשר מקנים לה: ארבעה כוכבי בטיחות, מערכת בלימה אוטונומית ומערכת סטייה מנתיב. שני הרכבים מצוידים בשש כריות אוויר.

לסטודנטים שאוהבים לטייל: קיה ספורטאז' מהסדרה הראשונה


מדובר באחד הרכבים החזקים ביותר, שיספקו חווית שטח אמתית ועוצמתית ויתאימו לכיס הסטודנט. יכול להתאים גם כרכב משפחתי, אך עיקר כוחו מתגלה דווקא בין הדיונות וההרים. שם, הוא מפעים את ליבם של מטיבי הלכת ונוסעי המרחקים הארוכים. עם מכלולים חזקים, הילוכי כח, רמת אמינות גבוהה מהרגיל ומחיר ויכולת משביעת רצון. כיוון שמדובר ברכבי שטח חשוב לבחון את היסטוריית הטיפולים של הרכב, לקבל כמה שיותר מידע על הרכב מהבעלים הקודמים ולהצטייד בפוליסת ביטוח מקיף בהתאמה אישית.

בונוס: כמה טיפים לחיסכון בעלויות השוטפות

סטודנטים רבים ישמחו לגלות שמלבד נהיגה רגועה התואמת את תנאי הדרך, שגרת טיפולים עצמית קבועה והעדפת נסיעה בשעות שאינן פקוקות, יכולות לחסוך מאות ואף אלפי שקלים בשנה בעלויות הרכב. כמו כן, ניתן לחסוך גם בביטוח מקיף לרכב בזכות תכניות low cost אשר יבטיחו התאמה מרבית לצרכיכם המשתנים. לסיכום, כיום הן סטודנטים בתחילת דרכם והן סטודנטים ותיקים ובעלי משפחות יכולים ליהנות מרכב – בטיחותי, נעים לנהיגה, חסכוני ומפנק. העדיפו רכבי יד שניה שטופלו היטב, השוו מחירי ביטוח לרכב וכן ביטוח מקיף לדגמים הרגישים והחדשים יותר.