על כל הסימנים שצריך ללכת לטיפול משפחתי

כבר הרבה זמן שאינכם זוכרים כיצד היו נראים הארוחות המשפחתיות של כל המשפחה יחד סביב השולחן, שלא לדבר על היציאות והבילויים המשפחתיים המשותפים בכל שבוע. אם כתוצאה מעבודה אינטנסיבית ו/או חוסר עזרה מצד בן/ת הזוג, זהו למעשה מצב בו אינכם מודעים לכך שהמשפחה שלכם כלל אינה מלוכדת וקרובה כפי שצריך להיות. משפחה היא הדבר החשוב והטוב ביותר שיש לכל אחד מאתנו, לכן כדי שתשמרו על דבר יקר ערך זה מומלץ לפנות בהקדם אל טיפול משפחתי מקצועי.

אם אינכם בטוחים אם הריחוק בין כל בני המשפחה נובע מעניין חד פעמי חולף או שעליכם לקבל עזרה מקצועית, הנה כמה סימנים שיסייעו לכם להבין כי הגיע הזמן ללכת לטיפול משפחתי. 

חוסר רצון לבלות זמן משפחתי יחד

במידה ואתם מנסים ללא הצלחה ליצור רגעים משותפים יחד עם כל בני הבית כמו ארוחות משותפות, יציאה למסעדה או סרט, טיול בסוף השבוע או כל בילוי משפחתי אחר – נסו להבין האם חוסר ההצלחה בכך נובע מאילוצים מובנים, או שמא אחד או יותר מבני הבית לא מסרב לבלות יחד עם שאר בני משפחתו.

צעקות וויכוחים בכל מפגש

מצד שני, אם הצלחתם ליזום מפגש משפחתי יחד אך גם הוא כמו מפגשים אחרים מוביל לצעקות, וויכוחים ואינספור ריבים – זהו סימן מובהק כי יש עניין שמפריע לאחד או יותר מבני המשפחה, ויש להבין ולפתור אותו כי להחזיר את ההוויה המשפחתית המהנה בין כולם.

הסתגרות ממושכת בחדר מצד הילדים

ידוע כי ילדים בגיל ההתבגרות נוהגים להסתגר בחדרם, אך אם אתם מבחינים כי ילדכם מסתגר בתדירות גבוהה ונמנע מכל קשר או שיחה איתכם, כדאי לפנות אל מטפל משפחתי מקצועי.