מגשים לתקרה אקוסטית – כל מה שצריך לדעת

מגשים לתקרה אקוסטית

מגשים ותקרה – השילוב שפעם היה נשמע לא הגיוני, הופך כיום לסטנדרט חשוב במבני תעשייה, משרדים ואפילו בתי מגורים. כל מה שצריך לדעת על מגשים לתקרה אקוסטית, בשנת 2021. 

תקרת מגשים, מה זאת אומרת 

כל הקונסטרוקציה שנקראת מגשים לתקרה אקוסטית מבוססת על חלקים משולבים, הדומים בעיצובם למגשים. הרעיון הוא שמדובר בתקרה קלה, קלה להתקנה, קלה להרכבה וכזאת שמאפשרת הוספה של אלמנטים רצויים. כך, לעומת עיצוב המגשים הרגיל, כאשר מדובר בתקרה אקוסטית מוסיפים למגשים חומרים מבודדי רעש. 

האם תקרת מגשים רגילה איננה מספיקה 

תקרות מגשים מיוצרות בבסיסן מחומרים יחסית דקים וחזקים, שמכופפים לצורה הנדרשת. תקרת המגשים הרגילה מסייעת בפיזור טוב של גלי קול בחלל עצמו, אך היא לא חוסמת כניסה או יציאה של צלילים וגלי קול מבפנים החוצה או מבחוץ פנימה. אם רוצים לשמור על אקוסטיקה גבוהה ומשופרת, מגשים לתקרה אקוסטית הם אחד הפתרונות הטובים ביותר כיום, במונחי אפקטיביות, יעילות ומחיר סביר. חשוב לדעת שאת המגשים שמתאימים לתקרות אקוסטיות ניתן לייצר בגדלים לכל פרויקט נתון, על פי דרישות הלקוח או אדריכל או מעצב פנים מטעמו. 

אילו חומרים מספקים מעטפת בידוד 

תקרה בעיצוב מגשים עשויה מחומרים כגון תקרות מגשי פח או תקרות מגשי אלומיניום. אלה חומרים עמידים וקלי משקל, אך אין בכוחם לחסום את גלי הקול בצורה הרמטית. על מנת להפוך את המגשים לאקוסטיים אפשר לשלב אותם עם חומרים שונים. כך לדוגמא בידוד אקוסטי רויאלין. חומרים כגון צמר סלעים חוסמים מעבר של גלי הקול ולכן הם משמשים כפתרון טוב במקומות מרובי רעש. אפשר להשתמש בכך בחדרים המותקנים במפעלים, בחדרי לימוד, במשרדים ובחדרי ישיבות, במבני מגורים על סוגיהם השונים ועוד.