תקשורת בין אישית, אימון אישי ומה שביניהם

אימון אישי

בחיים, כבר הבנו מזמן, הכל אישי. עבודה אישית ומדודה מייצרת תהליכים אותנטיים שלוקחים בחשבון את כל ההיבטים בחייו של אדם ולכן היא חיונית לכל תחום בין אם מדובר על אימון ספורט, תזונה נכונה או הצלחה בקריירה. אימון אישי חייב לקחת בחשבון את סיפור חייו של האדם, ההרגלים שלו, האתגרים, הרגשות, הסביבה וכמובן הוא ומטרותיו האישיות. אימון שלוקח בחשבון את כל ההיבטים הללו יוכל לניע תהליך של הצלחה ומינוף בכל תחומי החיים.

אימון אישי, עסקי או גם וגם?

אימון עסקי הוא כזה שמבקש לבחון את הדרך שבה מתנהל העסק ולאופן שבו התנהלות זו מושפעת מבעליו של העסק. זהו אימון אישי שמתחיל בראש הפירמידה וממנה מנחיל שינוי בכל ההתנהלות של העסק. בעל העסק לומד כיצד להתנהל בפן העסקי ובפן האישי וכמובן מההיבט הניהולי, מתוך תפיסה שדברים שלובים זה בזה. אימון עסקי מסייע לאנשים להניע תהליכים שחששו מהם בעבר.

אימון משפחתי ואימון זוגי

אימון זוגי ומשפחתי מבקש להתבונן על זוג או על משפחה כעל יחידה אחת ובתוכה לבחון את הדינאמיקה ואת ההתנהלות כדי להביא לשינוי מיטבי. בהלימה לכך באימון הזוגי עובדים עם שני בני הזוג כדי לייצר שיתוף פעולה ודינמיקה של הרמוניה, לעומת אימון משפחתי שלוקח את המשפחה כולה כיחידה אחת ומנסה בתוכה ליצור איזונים, וויסות וגבולות. בשני סוגי האימון העבודה מתבססת על יצירת תקשורת בינאישית מיטבית בין בני הבית. מטבעם אימוני משפחות משתנים לפי מבנה המשפחה וההרכב שלה וכמובן לפי השלב ההתפתחותי שבו נמצא התא המשפחתי. זה יכול להיות במצבים של הורות משותפת, שינוי גדול או אפילו גירושין.

אימון קשב וריכוז לבני נוער

גיל ההתבגרות מזמן אתגרים שונים בהיבטים התנהגותיים, פיזיים ורגשיים. פערים חברתיים, תופעות שקשורות בקשב וריכוז, בעיות בלימודים וקשיי התנהגות הם מהסימנים הברורים של מתבגרים שחווים את תקופת ההתבגרות כמטלטלת ומתקשים לעמוד באתגרים שהיא מציבה להם. התוצאה במרבית המקרים היא כאוס מוחלט בתוך המשפחה וסבל בל יתואר של המתבגר.

אימון אישי לבני נוער מתבצע לפי אופיו הייחודי של המתבגר ובהלימה לאתגרים הייחודיים שעמם הוא מתמודד. במקרים רבים התוצאות נראות מהפגישות הראשונות וזה בעיקר בזכות המרחב הבטוח שמאפשר למתבגר לפרוק את תחושותיו ולווסת את רגשותיו.

אימון אישי, עסקי, זוגי, משפחתי או אימון של מתבגרים יכולים להיעשות במקביל לתהליכים אחרים ובכך ליצור הרמוניה, התמודדות עם קושי והצלחה בחייו של הפרט להשגת שאיפותיו הוא או לשיפור ההתנהלות בתוך התא המשפחתי.